کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری

بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ و راه های رفع آن

چرا ماشین های ظرفشویی گاها بوی بدی از خودشان ساطع می کنند؟ چه راهکارهایی برای رفع این بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ می توان به کار برد؟
ماشین های ظرفشویی امروزه به سرعت در میان مردم جامعه مورد استقبال قرار گرفته است و به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد یکی از وسایل اساسی و حیاتی آشپزخانه ها به شمار می رود اما این وسیله هم همانند تمامی وسایل برقی دچار مشکلاتی می شود که نیاز هست که سریعا برطرف شوند. شاید ناخوشایند ترین مشکل در ماشین های ظرفشویی ساطع شدن بوهای بد از آنهاست که می تواند باعث اذیت و آزار افراد خانواده شود.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: عواملی که در کارکرد بهتر ماشین ظرفشویی نقش دارند

بعد از چند مدت استفاده از ماشین ظرفشویی و در صورتی که به صورت مستمر سرویس نشده و نظافت آن به خوبی رعایت نشود دچار این مشکل می شود و مخصوص برند خاصی نمی باشد. برای رفع بوی بد ماشین های ظرفشویی ابتدا باید منبع بو را پیدا کنید و سپس اقدام به برطرف کردن آن نمایید. ماشین ظرفشویی ساختار پیچیده ای ندارد و تمیز کردن قطعات آن نیز نیازمند تخصص زیادی نیست. مهم ترین دلایل بوی بد و راهکارهای آن به شکل زیر می باشند:

تمیز کردن فیلتر ظرفشویی

یکی از راهکارهایی که می تواند بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین ببرد تمیز کردن فیلتر آن می باشد. شاید اصلی ترین قسمت ماشین ظرفشویی که مسئول بوهای بد است همین فیلتر می باشد که ممکن است ذرات غذایی و پس مانده ها در آن تجمع کنند و در دراز مدت و در اثر رطوبت و گرما باعث ایجاد بوهای ناخوشایند شوند. فیلترها معمولا به گونه طراحی و ساخته شده اند که قابلیت جداسازی داشته باشند به همین دلیل می توانید هرچند وقت یک بار آن را خارج کرده و تمیز نمایید.

شستن و تمیز کردن داخل درب و دیواره های داخلی دستگاه

با توجه به این که ظرف هایی را که درون ماشین برای شستشو قرار می دهید ممکن است به انواع غذاها و چربی ها آغشته باشد این امکان وجود دارد که لکه ها و آلودگی های زیادی به درب و دیواره های داخلی دستگاه بچسبد که تمیز نشده باشد. به همین دلیل شستن این قسمت ها از ماشین ظرفشویی را با آب داغ و مواد شوینده انجام دهید تا بوی آن از بین برود.

تمیز کردن بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی

بازوهای اسپری کننده یا آب پاش ماشین ظرفشویی نیز دیگر قطعه ای از این دستگاه است که می توانند آلوده شود و بوهای بدی را از خود ساطع کند. احتمال آنکه این بازوها توسط ذرات غذا و مواد خوراکی مسدود شوند وجود دارد و علاوه بر ایجاد بوی بد باعث افت کیفیت ماشین در شستن ظروف شود. می توانید این بازوها را جدا کرده و با مواد شوینده به خوبی تمیز کنید و سپس آنها را دوباره نصب کنید.

بررسی کردن شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از قطعات ماشین ظرفشویی که می تواند بوی ناخوشایندی را تولید کند، شلنگ تخلیه آن می باشد. زمانی که شلنگ تخلیه دچار خم شدگی باشد امکان رسوب و ته نشین شدن مواد غذایی و چربی ها در آن بالا می رود و بعد از گذشت مدتی بوی بدی را از خود ساطع خواهد کرد. برای تمیز کردن این قسمت نیز می توانید از برس ها یا اسفنج ها و مواد شوینده استفاده کنید. همچنین می توانید قسمت های باریک و ریزی که دچار آلودگی شده اند را با استفاده از یک مسواک بی مصرف و مواد شوینده تمیز کنید تا از شر بوهای بد خلاص شوید.

تمیز کردن بدنه ماشین ظرفشویی با استفاده از سرکه و سودا

همیشه سعی کنید که حتی در صورت حس نکردن بوهای ناخوشایند از ماشین، بعد از مدتی آن را تمیز کنید. برای این کار می توانید از موادی مانند سرکه و سودا استفاده کنید. اسید سرکه هرچند که خودش بوی بدی دارد اما می تواند به عنوان یک عامل قوی در نابود کردن میکروب ها عمل کند و بوی خودش نیز به سرعت از بین خواهد رفت. سعی کنید در هنگام استفاده از این مواد از خالی بودن ماشین اطمینان حاصل کنید و ماشین را برای یک تا دو چرخه کامل آماده کنید تا به بهترین شکل ممکن تمیز شود.

شستن واشر درب ماشین ظرفشویی

واشر درب ماشین ظرفشویی نیز از جمله قطعاتی است که برای جذب لکه و چربی و میکروب ها بسیار مستعد می باشد و بعد از خیس شدن و رسیدن رطوبت و گرما به آن می تواند بوی ناخوشایندی داشته باشد بنابراین این قسمت هم با مواد شوینده و آب گرم به همراه سینی های ظرفشویی تمیز کنید.

نکات استفاده از ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از بوهای بد

• سعی کنید قبل از آنکه ظروف را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید تمیز کنید و حتی الامکان مواد خوراکی، آشغال ها و روغن ها را از آنها جدا کنید
• سعی کنید بعد از آنکه ماشین ظروف را شست آنها را از ماشین خارج کنید تا رطوبت و آب درون دستگاه باعث ایجاد بو نشود
• از بوگیرها درون ماشین ظرفشویی استفاده کنید. از بهترین بوگیرها می توان به جوش شیرین اشاره کرده که به خوبی بوی درون ماشین را جذب می کند. همچنین سرکه سفید نیز می تواند گزینه خوبی برای گرفتن بوی بد ماشین ظرفشویی باشد.
• برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی به هیچ عنوان از وایتکس استفاده نکنید چرا که این ماده باعث ایجاد خوردگی در فلز ماشین شده و به مرور زمان آن را خراب می کند
• می توانید برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی از مرکبات بهره بگیرید. مثلا می توانید از قطعه های لیمو استفاده کنید و آن را درون ماشین قرار داده و آن را روشن کنید تا کاملا آن را بوزدایی کند.
• سعی کنید ماشین ظرفشویی خود را به صورت دوره ای سرویس کنید چرا که این وسیله دائما با مواد آلوده و میکروب-زا در ارتباط می باشد که علاوه بر خراب شدن و خسارت وارد کردن می تواند باعث مریضی افراد خانواده نیز بشود
• امروزه انواع قرص ها و جرم گیرهای شیمیایی نیز در بازار وجود دارند و در صورتی که زمان کافی برای نظافت دوره ای و سرویس کردن ماشین ظرفشویی را ندارید می تواند انتخاب خوبی باشد.

چنانچه ماشین ظرفشویی شما نیاز به تعمیرات دیگری داشت یا قصد داشتید آن را سرویس کنید، می توانید با تعمیرگاه مدرن سرویس تماس حاصل کنید تا در اسرع وقت یک تعمیرکار مجرب را به محل شما ارسال نمایند. خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ ما شامل تمامی مناطق استان تهران و البرز از جمله در تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در شهریار٬ تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در اندیشه٬ تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در هشتگرد و… می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری