کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی و راه رفع آن

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی چیست؟ برای رفع این مشکل چه کار باید کرد؟ پاسخ جامع این سوالات را در مطلب زیر برای شما نوشته ایم.

امروزه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از اساسی ترین وسیله های مورد استفاده در خانه ها شناخته می شود و تقریبا دیگر نمی توان تصور کرد که در خانه ای وجود نداشته باشد اما این وسیله نیز همانند تمامی وسایل الکترونیکی دیگر می توانند دچار مشکلاتی شوند که ناراحت کننده و گاهی اوقات نیز دردسر ساز می شود و ممکن است خسارت های زیادی به وجود بیاورد. این وسیله می تواند مشکلات زیادی در مدت زمان عمر خود داشته باشد اما شاید یکی از مهم ترین آنها که باعث اذیت و آزار افراد نیز می شود خاموش شدن های ناگهانی در حین کار است که به دلایل مختلفی به وجود می آید و باید رفع شوند. از جمله مهم ترین دلایل این مشکل شامل موارد زیر هستند که به همراه راحل های رفع آنها بیان شده اند:

دوشاخه برق:

دوشاخه برق اولین چیزی است که همیشه و قبل از استفاده از ماشین لباسشویی باید بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. این قطعه ممکن است که به خاطر جریانات الکتریکی ذوب شود و باعث قطع شدن برق و خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی گردد. بنابراین قبل از استفاده تمامی طول سیم، دو شاخه و تبدیل ها 3 شاخه به 2 شاخه را بررسی کنید ( بسیاری از ماشین لباس شویی های خارجی به جای 2 شاخه دارای 3 شاخه می باشند که نیاز به تبدیل دارند)

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: برای تمیزتر شدن لباس ها در ماشین لباسشویی چه کار باید کرد

اشکالات الکتریکی که باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی می شوند

• ممکن است که فیلتر ورودی شیر الکتریکی کثیف شده باشد که باید حتما بررسی و تمیز شود
• همچنین احتمال خراب شدن هیدرو استات وجود دارد که برای برطرف کردن آن باید با دمیدن در لوله ورودی آن از سلامت آن اطمینان پیدا کرد. ممکن است که شلنگ ورودی به این قطعه دچار آسیب یا چاک خوردگی شده باشد و هوای فشرده از آن خارج شود. همچنین احتمال تنظیم نبودن این قطعه وجود دارد که باید بررسی شود
• احتمال خراب شدن رابط هیدرواستات به موتور تایمر نیز وجود دارد که می تواند ماشین را خاموش کند
• در صورت خراب شدن موتور تایمر و یا موتور دستگاه نیز ماشین خاموش می شود
• خراب بودن شیر الکتریکی نیز از دیگر دلایل خاموش شدن ماشین است که باید بررسی و در صورت لزوم تعمیر و یا تعویض شود

خازن پارازیت گیر

درون تمامی ماشین های لباسشویی و در انتهای سیم ورودی برق یک خازن تعبیه شده است که وظیفه آن نویز گیری است و ممکن است که در اثر جریانات اضافی این خازن دچار آسیب و خرابی شود و باعث قطعی جریان برق در لباسشویی شود و همین امر دلیل باشد که در حین کار و به صورت ناگهانی خاموش شود، بنابراین سعی کنید این خازن را به صورت مستمر چک کنید و در صورت داشتن مشکل برطرف نمایید.

خراب شدن برد الکتریکی ماشین لباسشویی و یا تایمر آن

در تمامی ماشین های لباسشویی از تایمر و یا برد الکتریکی بری فرمان انجام کار شستشو استفاده شده است که نوسان در جریانات الکتریکی می تواند باعث خراب شدن آنها شود و آن را خاموش کند. همینطور نوسانات برق می تواند باعث خراب شدن المنت، شیر برقی و یا موتور دستگاه شود که آنها نیز باعث آسیب دیدن تایمر یا برد الکتریکی ماشین می شوند.

کلید روشن و خاموش شدن ماشین لباسشویی

نوسانات جریان برق می تواند باعث خراب شدن و یا قطع شدن پلاتین ها کلید خاموش و روشن شدن ماشین لباسشویی شود و در حین شستشوی البسه به صورت ناگهانی خاموش شود.

خراب شدن مدار الکتریکی ماشین لباسشویی

مدار الکتریکی در واقع بیانگر ارتباط اجزا مختلف ماشین لباسشویی است و مانند مغز انسان برای سایر اعضای بدن عمل می کند و در صورتی که اشکالی در آن به وجود بیاید باعث از کار افتادن ماشین می شود
از دیگر دلایلی که می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• قطع شدن سیم لباسشویی
• بسته نشدن درب ماشین به صورت کامل و یا باز شدن آن در اثر کار کردن ماشین
• خراب شدن قفل و یا قفل کن الکتریکی ماشین لباسشویی
• قطع شدن جریان آب ورودی و یا افت فشار داشتن آن
• بی وقفه کار کردن ماشین به مدت طولانی (در صورتی که نیاز دارید مدت طولانی از ماشین لباس شویی استفاده کنید سعی کنید بعد از هر بار شستشو، فاصله زمانی مشخصی را برای خنک شدن دستگاه در نظر بگیرید)
• خراب شدن و یا سوختن فیوزهای شیشه ای و فیوزهای حرارتی ماشین لباسشویی
• مشکل داشتن برق ورودی و یا ضعیف بودن آن
قبل از استفاده از ماشین لباسشویی سعی کنید تمامی موارد ظاهری که امکان ایجاد مشکل در آنها وجود دارد را بررسی کنید تا در حین انجام کار مشکلی پیش نیاید و خاموش نشود چرا که ممکن است آسیب های جدی به موتور ماشین وارد شود و حتی باعث سوختگی آن گردد و اگر شاهد به وجود آمدن هرگونه مشکلی در ماشین شدید و خواستید که مشکل را برطرف کنید ابتدا از قطع شدن جریان برق اطمینان داشته باشید تا آسیبی به خودتان وارد نکنید.
• پیدا کردن عیب های الکتریکی و داخلی ماشین، برطرف کردن آن و سرویس کردن ماشین و تعمیر آن قطعا نیازمند داشتن تخصص و دانش فنی می باشد و توصیه می شود که افراد عادی به هیچ عنوان و بدون داشتن ابزار و دانش کافی به قسمت های حیاتی ماشین دست نزنند چرا که امکان دارد برای رفع کردن یک مشکل جزئی و به صورت ناخواسته آسیب های جدی به آن وارد کنند که هزینه های بسیاری به همراه خواهد داشت. اما مشکلاتی جزئی مانند بررسی کردن دوشاخه، بررسی کردن جریان الکتریکی، بررسی درب و قفل ماشین و مشکلات این چنینن نیازی به مهارت خاصی ندارد .
• بسیاری از دلایلی که برای خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی بیان شد می توانند دلایل اصلی روشن نشدن آن نیز باشند و در صورتی که ماشین لباسشویی شما از ابتدا روشن نشد می تواند قطعات نامبرده را بررسی و مشکلات را رفع کنید

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری