کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری

نشتی آب از یخچال فریزر

علت نشتی آب از یخچال فریزر و ساید بای ساید

علت نشتی آب از یخچال فریزر و ساید بای ساید چیست؟ چرا آب زیر یخچال جمع می شود؟ برای رفع این مشکل چه اقداماتی باید انجام داد؟ پاسخ این سوالات را در این مطلب خواهیم دید.
یکی از مشکلاتی که ممکن است بارها در طول عمر یک یخچال اتفاق بیفتد و تقریبا در اکثر برندهای یخچال هم پیش می آید و امری غیر عادی نمی باشد، نشت آب و یا تجمع آب زیر یخچال می باشد که معمولا باعث اذیت و آزار می شود و حس ناخوشایندی به ما می دهد و گاها ممکن است باعث خسارت های جدی شود. از جمله مهم ترین دلایل تجمع آب در زیر یخچال ها جمع شدن آب زیر جا میوه ای ، خراب شدن فیلتر آب یخچال، نشت آب از زیر یخچال و آب ریختن زیر درب یخچال می باشد که به بررسی راه حل آنها می پردازیم.

جمع شدن آب زیر جا میوه ای

از جمله دلایل اصلی نشتی آب زیر یخچال ها جمع شدن آب زیر جا میوه ها می باشد که یکی از شایع ترین مشکلات است و به احتمال فراوان یکی از قطعات سیستم دیفراست دچار مشکل شده است. برای آنکه زیر جا میوه ای آب جمع شود دلایلی وجود دارد که شامل:
• خراب شدن ترموفیوز
• خرابی یا مشکل سنسور دیفراست یخچال
• المنت یا هیتر یخچال دچار مشکل شده و خراب شده است
• مجرای خروجی آب دچار مشکل شده
• مسیر خروجی آب دچار یخ زدگی شده باشد
اگر مسیر خروجی آب دچار یخ زدگی شود آب حاصل از دیفراست در زیر جا میوه ای تجمع می کند که برای برطرف کردن آن باید کاور یخچال باز شود و تمامی قطعات آن مانند سنسور، المنت، ترمودیسک و ترموفیوز بررسی شوند و در صورت داشتن مشکل برطرف شوند

مسدود شدن تخلیه آب

مسدود شدن تخلیه آب یخچال از مشکلات عمده ای است که باعث تجمع آب زیر یخچال ها می شود. تمامی یخچال هایی که بدون برفک هستند، دارای یک چرخه و سیستم یخ زدایی هستند که ممکن است باعث شود برفک های ذوب شده به خارج از یخچال و یا نزدیکی کمپرسور منتقل شوند. همچنین تخلیه یخچال ها ممکن است که گاها با ذرات غذا و یا اشیاء دیگری مسدود شود که باید به صورت مرتب بررسی شود و تمیز شود. در صورتی که تخلیه را بررسی و تمیز کردید ولی باز هم شاهد تجمع آب بودید باید به صورت اساسی تر یخچال را بررسی کنید.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: عواملی که در کارکرد بهتر ماشین ظرفشویی نقش دارند

خراب شدن و نشتی فیلتر آب یخچال

یکی دیگر از شایع ترین مشکلاتی که باعث تجمع آب زیر یخچال ها می شود امکان خراب شدن و یا نشتی داشتن فیلتر آب است. فیلتر یخچال از قطعات مصرفی می باشد و بعد از مدتی نیاز هست که تعویض شوند تا دچار رسوب گرفتگی نشوند و خراب نشوند. رسوباتی که در فیلتر آب یخچال تجمع می کنند باعث می شوند به مرور زمان شلنگ فیلتر ترک برداشته و خراب شود و در صورتی که سریعا مشکل شلنگ رفع نشود می تواند مشکلات جدی تری علاوه بر تجمع آب برای یخچال به وجود بیاورد. بنابراین باید به صورت مرتب و مستمر فیلتر آب چک شود و در صورت نیاز تعویض و جایگزین شود. فیلترهای آب معمولا عمری بیشتر از 6 ماه ندارند و باید تعویض شوند.

آب دادن از زیر یخچال

یکی دیگری از مشکلاتی که باعث تجمع آب زیر یخچال ها می شود نشتی زیر یخچال می باشد چرا که معمولا تمامی لوله های خروجی از شیر برقی که در مجاورت کندانسور قرار دارند دچار نشتی می شوند و باعث بروز این مشکل می شوند. گرمایی که کندانسور تولید می کند می تواند در دراز مدت باعث پوسیدگی لوله ها و شلنگ های آب شود که باید به صورت مداوم بررسی شود و در صورت لزوم تعویض شوند.

نشت کردن آب از زیر فریزر

ممکن است که تجمع آب به دلیل نشتی آب از زیر فریزر باشد که دلایل مختلفی دارد؛ از جمله دلایل شایع آن می تواند رطوبت بالای محیط، مجاورت یخچال به سینک ظرفشویی، خرابی هیتر و یا المنت و در نهایت نصب نادرست شلنگ تصفیه آب باشد. در این صورت باید به دقت تمامی موارد بالا بررسی شوند و مسیر لوله ها بازدید گردد.
• باوجود بررسی تمامی موارد بالا و در صورتی که نشتی آب زیر یخچال زیاد و غیر عادی باشد باید درزگیرهای درب را بررسی کنید چرا که در صورت خراب شدن این قطعه، هوای بیرون می تواند به درون یخچال ورود کند و رطوبت نامتعادلی را در آن ایجاد کند و باعث انتقال آب اضافی به داخل سینی تخلیه شود و از آنجا به زیر یخچال راه پیدا کند.
• آب دادن زیر درب یخچال نیز می تواند از دلایل تجمع آب در زیر یخچال باشد که بر اثر پوسیدگی شلنگ های آب می باشد. پوسیدگی این شلنگ ها باعث می شود که نشتی به وجود بیاید و در نهایت منبع آب داخل یخچال که با نام تانک واتر نیز شناخته می شود سوراخ شود. بنابراین بررسی مداوم شلنگ ها می تواند از این مشکل جلوگیری کند.

نشتی آب از یخچال های ساید بای ساید

در یخچال های ساید بای ساید معمولا مشکل نشتی آب ناشی از قسمت فریزر آن می باشد. نشتی ایجاد شده در فریزر باعث می شود که کف فریزر یخ درست شود و بعد از مدتی که پر شد نشتی آب رخ می دهد. در صورتی که در یخچال های ساید بای ساید این مشکل را مشاهده کردید احتمالا تخلیه مسدود شده است و برای برطرف کردن آن بهتر است که از افراد متخصص اقدام کنند تا آسیب جدی تری به یخچال وارد نشود. در صورتی که می خواهید مشکلات این چنینی را بررسی و رفع کنید سعی کنید همیشه ابتدا یخچال را از برق جدا کنید.

نشتی آب زیر یخچال به دلیل جابه جا شدن

در صورتی که یخچال را به تازگی به جای جدیدی منتقل کرده اید ممکن است که جابه جایی ها باعث شل شدن و یا حرکت قطعات و شلنگ هایی شود که به نشت کردن آب ختم شود. بنابراین در صورت انتقال یخچال به مکان جدید همیشه تمامی موارد را بررسی کنید تا مشکلی پیش نیاید.

نشتی آب به دلیل خراب شدن یخ ساز یخچال

خراب شدن یخسازها نیز یکی از شایع ترین مشکلات در نشتی آب در زیر یخچال ها می باشد. یخساز از طریق یک رابط به پشت یخچال متصل می شود. ممکن است که یخساز یخچال از نقاط مختلفی دچار نشتی شود و رابط شیر آب به خوبی نصب نشده باشد و یا لوله آب که آب را به یخساز منتقل می کند شل باشد و ممکن است خود یخساز خراب باشد، بنابراین سعی کنید این قطعه را به صورت کامل بررسی کنید و در صورت نیاز تعمیر و تعویض کنید.

تجمع آب زیر یخچال در حالی که مشکل از یخچال نیست

در صورتی که تمامی موارد بالا را بررسی کنید و مشاهده کردید که مشکلی در یخچال شما وجود ندارد احتمال دارد آب از نقطه دیگری به زیر یخچال نفوذ و تجمع کرده است. نشتی لوله های آشپزخانه، نشتی لوله های ماشین های لباسشویی و ظرفشویی و دلایل دیگری که می تواند باعث تجمع آب در زیر یخچال شود را بررسی کنید.

اگر مشکل نشتی آب یخچال فریزر داشتید یا هر نوع عیب دیگری در عملکرد یخچال فریزر شما مشاهده شد می توانید با تعمیرگاه مدرن سرویس تماس حاصل کنید تا در کمتر از 2 ساعت تعمیرکار مجربی را به محل شما اعزام نمایند.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری