کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری

مشکلات مایکروویو

رایج ترین مشکلات مایکروویو سامسونگ

رایج ترین مشکلات مایکروویو سامسونگ چه مشکلاتی هستند و راه رافع آنها به چه صورتی است؟ چگونه می توانیم مایکروویو خودمان را عیب یابی کنیم؟ در این مقاله تعدادی از مشکلات عمده که برای این وسیله برقی پیش می آید را به همرا راه حل های رفع آنها بررسی خواهیم کرد

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: 20 ارور یخچال فریزر سامسونگ و رفع آن

مایکروویو وسیله ای است که توسط قطعه ای به نام مگنترون انرژی الکتریکی را به اشعه های رادیویی بسیار کوتاه تبدیل می کند که می توانند در ترکیب غذاها نفوذ کرده و مدت زمان پخت آنها را کاهش دهند. اما این وسلیه ههم مانند تمام وسیله های برقی نمیتواند عمری ابدی داشته باشد و هیچ تضمینی وجود ندارد که همیشه و بدون مشکل کار کند اما مهم ترین مشکلاتی که این وسیله می تواند داشته باشد و مانع از عملکرد مناسب آن شوند عبارتند از:

• روشن نشدن مایکروویو:

در صورتی که مایکروویوی شما روشن نشود ممکن است که دلایل زیادی داشته باشد و لازم است که موارد زیادی را بررسی کنید. عدم اتصال دوشاخه به برق، استفاده از سیم های رابطی که از سلامت کافی برخوردار نیستند و در نهایت می تواند مشکل از موتور مایکروویو باشد که باید تعمیر شود.

• کار نکردن دکمه های مایکروویو:

در صورتی که دکمه های مایکروویو کار نکنند امکان دارد که قفل کودک آن فعال شده باشد. با خاموش کردن مایکروویو به مدت دو دقیقه می توانید آن را بررسی کنید و اگر همچنان این مشکل رفع نشد نیاز هست که به تعمیرگاه انتقال بدهید چرا که احتمال دارد برد آن دچار مشکل شده باشد.

• دود کردن مایکروویو سامسونگ:

برای حل کردن مشکل دود کردن نیز باید بررسی کنید که آیا مایکروویو در حال پخت معمولی غذا دود می کند یا خیر؟ اگر چنین است که مشکلی وجود نداشته و فقط با تمیز کردن آن می توان مشکل آن را رفع کرد. اما یک ظرف آب را درون آن قرار دهید و روشن کنید، در صورتی که باز هم دود مشاهده کردید نیاز هست که مایکروویو را به یک تعمیرکار متخصص نشان دهید.

• روشن نشدن گریل مایکروویو:

برای پی بردن به این مشکل یک لیوان یا ظرف را پر از آب کرده و داخل آن قرار دهید و سپس آن را در حالت گریل روشن نمائید. در این حالت اگر المنت بالای مایکروویو که برای گریل کردن تعبیه شده است روشن شود پس مشکلی ندارد و اگر بعد از دو دقیقه روشن نشد باید مایکروویو را به تعمیرگاه انتقال دهید.

• خاموش شدن در زمان پخت غذا:

طراحی مایکروویو سامسونگ به گونه ای می باشد که در صورت افزایش حرارت و دمای داخلی آن، ترموستاتی که در آن تعبیه شده است خود به خود باعث خاموش شدن مایکروویو می شود اما اگر مایکروویوی خودتان را در محفظه های چینی و یا کابینت قرار داده اید باید توجه داشته باشید که باید از هر 4 طرف فاصله ای مناسب داشته باشد تا بتواند دمای بالای مایکروویو را کاهش دهد و اگر فاصله کم باشد قادر به خنک کردن خود نمی باشد. همچنین سلامت سه راهی برق، محافظ لوازم برقی و اتصالات مایکروویو از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود. اگر زمانیکه مایکروویو به صورت مستقیم به برق متصل است خود به خود خاموش نمی شود پس قطعا مشکل از اتصالات می باشد.

• عدم چرخش سینی مایکروویو سامسونگ:

برای رفع این مشکل ابتدا باید بررسی کنید که آیا سینی به تنهایی قادر به چرخش نیست و یا اینکه هنگام قرار گرفتن خوراکی و غذاهای سنگین از چرخش باز می ماند. ابتدا سعی کنید ریل، چرخ های ریز و همچنین خود سینی مایکروویو را تمیز کنید و در صورتی که پس از انجام این کارها بازهم سینی قادر به چرخش نبود احتمال آنکه شفت مایکروویو دچار مشکل شده باشد بالا بوده و نیاز هست که جایگزین شود.

• جرقه زدن مایکروویو سامسونگ:

برای آنکه مطمئن شوید که مایکروویو شما مشکل جرقه زدن دارد یک لیوان آب داخل آن قرار داده و آن را روشن کنید در صورتی که جرقه زد باید بررسی کنید که آیا محفظه داخل مایکروویو تمیز است یا خیر؟ آیا از ظرف فلزی و نامناسب و یا ظروف لعابی شکسته در داخل آن استفاده کرده اید یا خیر

• گرم نکردن مایکروویو:

گرم نکردن مایکروویو می تواند به صورت کلی به سه دلیل باشد که دلیل اول آن مشکل دیود، دلیل دوم مشکل سوئیچ درب و دلیل سوم مگنترون آن می باشد که احتمال دارد هر کدام دچار مشکلاتی شده باشند و باید توسط فردی متخصص بررسی شد که اگر به تعمیر نیاز داشته باشند این کار انجام شود در صورت لزوم این قطعات جایگزین شود.

• صدای مایکروویو:

در صورتی که مایکروویو صدای نرمالی نداشته باشد و بیش از حد صدا بدهد احتمالا شفت آن قادر به چرخش عادی نخواهد بود. برای رفع این مشکل باید ببینید آیا در صورت وجود غذاهای سنگین نمی چرخد و یا به تنهایی؟ همچنین درصورتی که مایکروویو تراز نباشد می تواند که صداهای غیر نرمالی تولید کند.

• باز نشدن در مایکروویو:

در صورتی در مایکروویو باز نمی شود که غذا و خوراکی را برای پخت درون آن قرار بدهید و اینکه غذای شما درون آن مانده و در آن باز نمی شود تا آن را خارج کنید میکروسوئیچ درب مایکروویو شما خراب شده است و باید تعویض شود

• سوزاندن دائمی فیوز:

در صورتی که مایکروویو به صورت دائمی فیوز می سوزاند احتمال دارد که خازن یا دیود آن مشکل داشته باشد و باید توسط تعمیرکار درست شود

• سرعت پایین و غیر یکنواخت مایکروویو در پخت غذا:

برای رفع این مشکل نیز باید ولتاژ پریز برق را بررسی کنید، اگر مقدار ولتاژ کمتر از 115 باشد می تواند مشکل ساز باشد و باید رفع شود. موتور صفحه گردان مایکروویو هم می تواند دچار مشکل شده باشد و باید تعمیر یا جایگزین شود.

• لامپ مایکروویو کار نمی کند:

این مشکل هم می تواند دلایلی داشته باشد که دلیل اول آن خراب شدن خود لامپ است که باید تعویض شود و دلیل دوم سیم ها سوکت ها و اتصالات است که ممکن است مشکل داشته باشند که باید بررسی شوند.

• عدم کار کردن صفحه نمایش مایکروویو:

اگر صفحه نمایش مایکروویو از کار بیفتد ممکن است که از نظر برد مشکل داشته باشد که نیاز هست توسط تعمیرکار بررسی و در صورت لزوم تعمیر و یا جایگزین شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری