کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری

تمیزتر شدن لباس ها در لباسشویی

برای تمیزتر شدن لباس ها در لباسشویی چه کار کنیم؟

برای تمیزتر شدن لباس ها در لباسشویی چکار کنیم و چه ترفندهایی به کار ببریم؟ اشتباهات رایج در شستن لباس کدام ها هستند؟
ماشین لباس شویی وسیله ای است که امروزه شستن لباس ها را خصوصا برای بانوان ساده تر کرده است اما کار کردن با این وسیله به گونه ای که تصور می کنیم که لباس های کثیف را درون آن قرار داده، پودر لباسشویی را اضافه می کنیم و سپس لباس تمیز را تحویل می گیرم نیست و باید برای عملکرد بهتر آن و گرفتن نتیجه مطلوب تر نکاتی را رعایت کنیم. مهم ترین نکات به صورت زیر می باشند:

• مرتب سازی لباس ها:

بسیاری از لباس های رنگی هستند که اگر در دمای مخصوص از آب قرار بگیرند و حتی در تماس با آب رنگ پس می دهند. بنابر این مرتب کردن لباس ها بر اساس رنگ های تیره و روشن اولین کار است، سپس می توانید لباس ها را بر اساس جنس آنها مرتب کنید و در آخر باید لباس اگر چک کنید که کاغذ، کلید، دستمال و یا هر وسیله دیگری درون جیب آنها وجود نداشته باشد که شستن لباس را با مشکل روبه رون کند. لباسشویی های امروزی خوشبختانه حق انتخاب های زیادی به شما می دهند و برای هر نوع لباس و رنگی به صورت هوشمند دما و میزان مواد را به شما می گوید.

• نظافت ماشین لباسشویی:

قرار دادن و خارج کردن لباس ها را با دقت انجام دهید تا لباسی بین درب بدنه و ماشین گیر نکند که باعث آسیب به آن شود. بعد از هر بار استفاده از ماشین سعی کنید آن را تمیز کنید و محل تخلیه آب اضافی را نیز خالی کنید تا این آب بوی ناخوشایندی نداشته باشد. همچنین درب لباسشویی را برای چند ساعت باز بگذارید تا رطوبت داخل آن بخار شده و خشک شود.

• دمای آب:

برای آنکه بهترین دما را برای شستن لباس خودتان انتخاب کنید باید جنس لباس ها را به خوبی تشخیص دهید و بر اساس آن دمای ماشین را تنظیم کنید. معمولا برای لباس های روشن نسبت به لباس های کدرتر از آب گرم تری استفاده می شود تا به خوبی تمیز شوند.

• استفاده بهینه از ظرفیت لباس شویی:

تمامی ماشین های لباسشویی در ظرفیت های مخصوصی به خریداران عرضه می شوند و اگر بیشتر از ظرفیت آنها استفاده شود قطعا می تواند در عملکرد آن مشکل ایجاد کند و حتی باعث آسیب آن شود. به عنوان مثال زمانی که ظرفیت ماشین شما 5 کیلوگرم است به هیچ عنوان سعی نکنید که بیشتر از این مقدار را درون آن قرار دهید زیرا شستن و خشک کردن لباسها را به خوبی انجام نخواهد داد.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: ارورهای ماشین لباسشویی و رفع آن

• مواد شوینده مناسب:

برای شستن لباس و پارچه های خودتان سعی کنید از مواد شوینده مخصوص لباسشویی استفاده کنید. میزان پودر و مایع شستشو نیز باید به تناسب لباس ها انتخاب شود و از آب بسیار داغ نیز برای شستن لباس ها استفاده نکنید چرا که باعث آسیب به بافت لباس ها خواهد شد.

• لباس های لکه دار:

در صورتی که لباس های شما دارای لکه های درشت و بزرگی هستند قبل از آنکه آنها را درون لباسشویی قرار دهید لازم است که لکه ها را از آنها جدا کنید تا به لباس های دیگر درون ماشین لباسشویی را آلوده نکند. باید بدانید تا زمانی که این لکه ها تازه هستند تمیز کردن آنها آسانتر است تا زمانیکه کهنه شوند. سعی کنید لکه ها را همان لحظات اول از لباس هایتان تمیز کنید تا بعدا دچار مشکل نشویید.
• سعی کنید لباس هایی که دارای لکه های قابل پخش هستند و یا لباس ها زیر را درون لباسشویی قرار ندهید. لباس های کوچک مانند جوراب نیز برای شستن در لباسشویی مناسب نیستند، همچنین انداختن کفش ورزشی و لباس های ضد آب در ماشین کار معقولی نیست و نمی توان آنها را با این ماشین شست.

اشتباهاتی که باعث کوتاه شدن عمر ماشین لباسشویی می شود

با توجه به آنکه ماشین لباسشویی یک وسیله پرکار و پرکاربرد زندگی های امروزی می باشد و تقریبا هر روزه از آن استفاده می شود باید نکاتی را رعایت کرد تا بتوان عمر آن را افزایش داد و مانع از آسیب دیدن آن شد از مهم ترین نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد
• استفاده بیش از حد از مواد شوینده: استفاده بیشتر از مواد شوینده با این تفکر که لباس ها را بهتر تمیز می کند، یکی از اشتباهات رایج می باشد که می تواند به لباسشویی آسیب وارد کند چرا که باعث اختلال در چرخه شستشوی ماشین می شود و همچنین جرم اضافی روی لباس ها باقی خواهد ماند و باعث سفیدک زدن آنها می شود

این مطلب را نیز بخوانید: 20 ارور یخچال فریزر سامسونگ و رفع آنها

• استفاده مکرر از ماشین: این که لباس های کثیف زیادی روی دست ما مانده است دلیل نمی شود که چندین ساعت پشت سر هم ماشین باید کار کند و یا اینکه لباس هایی بیشتر از ظرفیت ماشین را درون آن قرار دهیم که به آن فشار وارد شود.
• پر کردن خشک کن بیشتر از حد معمول: این امر نیز یک تفکر اشتباه می باشد که مردم فکر می کنند که اگر خشک کن ماشین لباسشویی کاملا پر باشد بهتر است در حالی که خشک کن با جریان هوای مناسب برای عملکرد بهتر نیاز دارد.
• شستن لباس های پولک دار، دکمه دار، زیپ و انواع فنر ها و هر انچه که به صورت تزئینی در لباس ها وجود دارد می تواند جین شسته شدن توسط ماشین لباسشویی باعث آسیب به آن شود و علاوه بر خراب شدن لباس ها، ماشین نیز نیاز به تعمیرات پیدا خواهد کرد
• تمیز کردن فیلتر: تمام ماشین های لباسشویی دارای یک فیلتر هستند که نیاز هست به صورت مرتب بررسی و تمیز شوند
• شستن ملحفه و پتو: کارایی ماشسین های لباس شویی از اسمشان پیداست اما تعدادی از افراد بدون توجه به آن پتو و یا ملحفه هایی را درون آن قرار داده و انتظار دارند که آن را بشورد. این عمل شاید چندین بار به خوبی انجام گیرد اما باید توجه کرد جنس پتو به گونه ای است که آب بسیار زیادی را جذب خواهد کرد و به شدت سنگین خواهد شد و موتور ماشین برای چرخاندن آن باید فشار بسیار زیادی را تحمل کند پس از چند بار استفاده حتی می تواند باعث سوخته شدن موتور آن شود.

3/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «برای تمیزتر شدن لباس ها در لباسشویی چه کار کنیم؟»

 1. ما یه سامسونگ داریم لباسشویی درب از بالا هفت کیلویی مدلشو نمیدونم ولی ۶سال پیش از نماینگی فروش سامسونگ خریدیمش.
  اوایل خوب بود ولی الانا بلااستثنا هربار که ازش استفاده میکنیم لباسارو که در می اریم رو لباسا پودرهای ریزریز سفید یا ابی مال پودر لباسشوییه ست.میخواستم بدونم اینجا کسی هس ک بدونه این چشه؟
  چندبارهم تعمیرکارهای سام اومدن نگاه کردن نفهمیدن چشه.
  پودرم هزاربار عوض کردم بازم همینه.
  جرم گیری هم میکنم پودر ترکیه ایه فیلترشم هربار در میارم با برس تمیزمیکنم میشورم … دیگه واقعا در توانم نیست هر روز بخام تعمیرکارهزینه کنم. اینقد هزینه کنم.یادم به دیقه بدم بیرون خشکشویی یعنی وسع مالیشو ندارم.
  خواهشا اگه کسی اطلاعات مفید دیگه ای در این مورد داره راهنماییم کنه .ممنون
  پایدار و پیروز باشید.

  1. سلام. اشکال دستگاه مربوط به پمپ تخلیه هستش که تخلیه انجام نمیشه و مقدار پودر نباید بیشتر از نصف استکان باشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری