کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری

عواملی که در کارکرد بهتر ظرفشویی نقش دارند

عواملی که در کارکرد بهتر ظرفشویی نقش دارند

چه راهکارهایی برای افزایش بهره وری و عمر ماشین ظرفشویی وجود دارند؟ عواملی که در کارکرد بهتر ظرفشویی نقش دارند چه عواملی می باشند؟ مهم ترین اشکالاتی که در ماشین های ظرفشویی به وجود می آیند و راه های رفع آنها به چه صورتی است؟
ماشین های ظرفشویی امروزه تقریبا در اکثر خانه های ما جای دارند و یک وسیله بسیار کاربردی در جهت مدیریت زمان و مدیریت مصرف آب در شستن ظروف می باشد اما برای آنکه این وسیله مفید کارایی بالایی داشته باشد نیاز هست که نکاتی در مورد آن رعایت شود، از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نکات مهم در استفاده از جاروبرقی

• با توجه به اینکه گاهی ظروف زیادی را به صورت همزمان درون ماشین ظرفشویی قرار می دهید لازم است که قبل از قرار دادن ظروف در آن، باقی مانده غذاها و انواع مواد چسبیده به آنها را جدا کرده و سپس درون ماشین ظرفشویی قرار دهید تا مشکلی در هنگام شستشوی ظروف پیش نیاید.
• انتخاب ماده شویند مناسب نیز می تواند تاثیر به سزایی در عملکرد و کارایی و افزایش عمر ماشین طرفشویی داشته باشد. برای این کار باید از مواد شوینده مخصوص ماشین های ظرفشویی استفاده کنید چرا که مواد دیگر می توانند با ایجاد کف بیش از حد باعث نشت آن شوند. شوینده هایی که صرفا پودری و یا صرفا مایع هستند بیشتر توصیه می شوند چرا که شوینده های 3 منظوره با وجود کیفیت بالا می توانند در دراز مدت به دستگاه آسیب وارد کنند.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: برای تمیزتر شدن لباس ها در لباسشویی چکار کنیم

• مواد شوینده را در حد استاندارد و معقول استفاده کنید تا عملکرد ماشین بهبود پیدا کن. میزان املاح درون آب و همچنین میزان سختی آن می توانند میزان استفاده از مواد شوینده را تعیین کنند. با توجه به آنکه ماشین های ظرفشویی مواد شوینده را در دو مرحله استفاده می کنند لازم است که بتوانید حد استاندارد و معقول آن را یاد بگیرید.
• بعد از چند ماه که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید سعی کنید که یک تمیزکاری کلی در آن انجام دهید چرا که ذرات غذا می تواند در بین واشرهای آببندی در آن گیر کرده باشد و باعث خرابی آن شود. به صورت کلی نظافت مداوم و مستمر ماشین ظرفشویی می تواند عمر آن را افزایش دهد.
• نباید بیش از حد استاندارد از ماشین لباس شویی کار بکشید چرا که این وسیله نیز همانند تمامی وسایل خانگی و برقی دارای ظرفیت مشخصی است و ممکن است اگر بیش از ظرفیت آن ظروف را در درونش قرار دهید و یا چندین مرتبه پشت سر هم از آن استفاده کنید دچار مشکلاتی شود. در صورتی که میزان ظروف شما بیشتر از ظرفیت ماشین می باشد سعی کنید مقداری از آنها را با دست بشوئید
• سعی کنید همیشه به آب گرم ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید و قبل از آنکه از آن استفاده کنید ابتدا سوپاپ آب گرم را روشن کنید تا برای شستن ظروف آب گرم کافی در اختیار داشته باشد. تا زمانی که آب گرم کافی وجود داشته باشد این وسیله می تواند عملکرد مناسبتری در شستن ظروف داشته باشد. در فصول سرد این نکته بسیار حائز اهمیت است و می تواند عمر ماشین ظرفشویی شما را افزایش دهد.
• سعی کنید مدت زمان شستشوی ظروف را به تناسب میزان کثیفی آنها در نظر بگیرید و برای همه ظروف در همه حالت ها از یک زمان مشخص استفاده نکنید. به عنوان مثال نمی توان برای شستن استکان و ظروف غذا یک زمان را در نظر گرفت چرا که قطعا زمانی که برای شستن ظروف چرب و کثیف نیاز است بیشتر از استکان می باشد
• سعی کنید بعد از هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی، سینی تخلیه آن را تمیز کنید. همچنین فیلتر ماشین ظرفشویی نیاز دارد که با توجه به میزان استفاده ای که از آن می شود بعد از مدتی تمیز شود و یا در صورت نیاز جایگزین شود چرا اگر فیلتر کثیف باشد نمی تواند به خوبی لکه ها و غذاها را از ظروف پاک کند.
• دمای آب گرم ماشین ظرفشویی هم اهمیت بالایی دارد و معمولا در بهترین حالت باید بین 38 تا 50 درجه باشد. در صورتی که دمای آب بیش از حد بالا و یا پایین باشد توانایی تمیز کردن ظروف را به شکل صحیح نخواهد داشد و در عملکرد آن نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

رایج ترین مشکلات ماشین های ظرفشویی و رفع انها

ماشین های ظرفشویی نیز مانند تمام وسایل دیگر ممکن است که دچار نواقص و اشکالاتی شوند که مهم ترین آنها به همراه راهکار های رفع آنها به صورت موارد ذکر شده زیر می باشد:

• چکه کردن ظرفشویی:

ابتدا شلنگ تخلیه را بررسی کنید، سپس به سراغ واشرهای عناصر حرارتی بروید و در نهایت خرابی پمپ را بررسی کنید. چکه کردن می تواند یک آسیب جدی در ماشین ظرفشویی باشد

• بوی بد ظرفشویی:

احتمالا غذاها و چربی ها درون سینی، بازوهای آبپاش، دیواره ها و… چسبیده است. نظافت مستمر ماشین می تواند علاوه بر عملکرد مناسب، عمر وسیله شما را نیز افزایش بدهد

• ظرفشویی از آپ پر نمی شود و یا ورود آب به داخل آن متوقف می شود:

برای این مشکل باید شیر ورودی را بررسی و در صورت لزوم تعویض کنید. در مرحله بعد باید شناور و سوئیچ شناور را چک کنید. دریچه توقف تامین آب داغ که در زیر سینک نیز قرار دارد باید بررسی شد

• کار نکردن ظرفشویی

ابتدا از جریان برق مطمئن شده و سپس فیوزها و قطع کننده های مدار را بررسی کنید اگر مشکلی نبود ممکن است که سوئیچ قفل درب دارای مشکل باشد و تایمر و کنترل الکتریکی ماشین دچار مشکل شده است.

• خشگ نشدن ظروف:

ناصر حرارتی و ترموستات ماشین را بررسی کنید تا در صورت نیاز به تعمیر و تعویض اقدام کنید

• طولانی شدن شستشو:

احتمالا این مشکل مربوط به موتور تایمر، ترموستات و یا عنصر حرارتی می باشد که باید همگی بررسی شوند

• مواد شوینده استفاده نمی شود:

این مشکل معمولا زمانی پیش می آید که مخزن شوینده گیر کرده است و فقط کافی است که آن را تمیز کنید

• قفسه ماشین بیرون نمی آید:

این مشکل نیز می تواند مربوط به مشکل ریل و غلطک قفسه ها باشد که باید بررس شوند

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کارشناسی و تعمیرات تضمینی در محل مشتری